Konsultacje psychologiczne to wstępna forma pomocy psychologicznej. Przyjmują one formę 50-minutowych spotkań z psychologiem. Mogą się odbywać w gabinecie lub online. Konsultacje psychologiczne służą ustaleniu w czym leży istota Twojego problemu. Zapewniają też komfortową i poufną przestrzeń do wspólnego szukania sposobu na poradzenie sobie z obecnymi trudnościami.

Czym różni się konsultacja psychologiczna od terapii?

Konsultacje psychologiczne zazwyczaj służą rozeznaniu sytuacji psychicznej klienta i są bardziej doraźnym sposobem pomocy. Konsultacje psychologiczne mają za zadanie wspomóc Twoje starania aby polepszyć obecny stan rzeczy. Zazwyczaj taka pomoc może zamknąć się w 1-3 spotkaniach. Czasami natura problemu jest na tyle złożona, że wskazany jest dłuższy cykl spotkań czyli terapia.

Kiedy należy zgłosić się na konsultację psychologiczną?

Jeśli wydarzył się w Twoim życiu kryzys który sprawia, że czujesz się “rozbity” i nie wiesz jak na nowo poukładać swoje myśli, pomóc może rozmowa z specjalistą. Konsultacja wskazana jest również w sytuacji przedłużającego się stresu oraz trudności, zwłaszcza takich które nie mają jasnego powodu. Długotrwały negatywny stan psychiczny potrafi poważnie zachwiać Twoim życiem codziennym. Wyczerpanie emocjonalne prowadzi do problemów ze skupieniem, złej higieny snu, pogorszeniu ulega życie towarzyskie i profesjonalne. Jeśli martwi cię twoja sytuacja życiowa, a osoby z twojego najbliższego otoczenia nie są w stanie udzielić ci pomocy, zachęcamy do zgłoszenia się na konsultację psychologiczną.